Forum Kluczbork.pl
25.04.14 01:15:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Zamknięcie ruchu w Rynku  (Przeczytany 17151 razy)
wawi
Gość
« : 17.08.04 18:03:32 »

Podobno jest taka incjatywa aby rynek zamienic na deptak , ale czy to jest potrzebne naszemu miastu brak inwestycji a tu się pieniadze w błoto  się wyrzuca.Parking na ul Kosciuszki się przyda powinien on odciążyc ul Damrota na której obecnie wszyscy parkują samochody. Moim zdaniem rynek jest atrakcyjny takze przez to ze  można go sobie objechać do okoła ....

Jakie są wasze opinie na ten temat
therronis
Administrator
Newbie

« Odpowiedz #1 : 28.08.04 22:09:33 »

ja mysle, ze sa plusy i minusy jezeli chodzi o zamkniecie ruchu drogowego wokol ratusza
plusy:
  :arrow: wieksza swoboda w ruchu pieszym
  :arrow: mniejsze zanieczyszczenie powietrza, budynki sie mniej brudza

minusy:
  :arrow: wiekszosc parkingow poza terenem zamknietym bedzie zajeta
  :arrow: komu, kto pracuje na terenie rynku, bedzie sie chcialo isc taki szmat drogi do pracy Mrugnięcie
Yaro
Administrator
Newbie

« Odpowiedz #2 : 30.08.04 13:40:36 »

Mi sie osobiscie pomysl zamkniecia Rynku podoba. Droga przelotowa zostanie jako przedluzenie ul. Sciegiennego i Zamkowa - a wiec na upartego mozna dojechac do rynku i mysle ze parking od strony banku zachodniego mogly zostac, aby ci co musza koniecznie dojechac autem mogli to uczynic.
A jakie zakupy robi sie w sklepach w okolicy rynku  to sa to ksiazki, ubrania, kwiaty ... - a wiec "drobne zakupy", a nawet gdyby byl tam sklep np. AGD czy meblowy - to i tak kupujac u nich ma sie dowoz zapewniony do domku Uśmiech Wiec po co autem podjezdzac pod sklep?
boski
Gość
« Odpowiedz #3 : 30.08.04 23:46:39 »

Uważam, że pomysł zamknięcia rynku jest bez sensu, bez potrzeby. Brak możliwości objazdu nie spowoduje wyrażnego spadku emisji /do tego trzeba by było zamknąć ul.Ściegiennego i Zamkową/ za to może spowodować częściowe wyludnienie centrum miasta/ludzie są bardzo leniwi-przejście paru metrów może być problemem/.Kluczbork nie jest aż takim zabytkiem żeby można było ściągnąć ludzi.
Wydaje mi się, że jest to kolejny ukłon władz w stronę marketów-im parkingów nikt nie odbierze, a w centrum jest dosyć dużo sklepów.
Naprawdę nie widzę w tym nic dobrego.Szkoda, że władze mają tylko takie pomysły.
lilit
Gość
« Odpowiedz #4 : 9.09.04 18:38:36 »

wlasnie sie dowiedzialam o tym pomysle.calkiem calkiem.ale czy naprawde nie ma innych wazniejszych inwestycji w miescie??a poza tym to moze byc dobry pomysl na wakacje ale w zimie?? co tam bedzie??a poza tym co kluczbork moze tak naprawde zaoferowac turystom??ogrodki juz sa trzy i wcale nie sa przepelnione.podkowa jet ok,ale calkowite zamkniecie rynku to jakas bzdura.a zobaczycie ze jak bedzie wiecej lawek w rynku to bedzie wiecej cyganow swoje kosci grzac na nich a paly beda tylko ich wyganiac i bedzie jeszcze wiekszy smrod niz jest teraz.
mnie interesuje co sie okazalo z tym calym referendum??? wyjopali rakoczego i jego kolesiow czy jeszcze nie?? bo naprawde przydalo by sie porzadek zrobic.
bennyboss
Newbie
*

« Odpowiedz #5 : 17.09.04 08:44:18 »

ja jeste za zamknieciem ruchu na rynku, tam stoi tyle aut ze ledwno mozna sie przecisnac a zaparkowac to sie i tak nieda bo nonstop jest pelno, a rynk bes samochodow jest fajniejszy bo go ftedy wogule bedzie widac, na ryku powinien byc spokuj a nie parking

... bennyboss ...)
kaire
Newbie
*

« Odpowiedz #6 : 21.09.04 12:58:39 »

Utworzenie deptaku jest bardzo dobrym pomysłem i dopiero to możecie zauważyć w momencie gdy juz by był zbudowany wiec moze nie tak do konca w tej chwili widzicie korzyści płynące z jego usytuowania, jedyne co zauwazyłem bedac w kluczborku to czesty pisk opon w godzinach wieczornych przy ratuszu. praktycznie wykluczenie jednej z ulic  jest  dobrym pomysłem i chyba nie sprawi zbyt wielkiego problemu z zaparkowaniem samochodu z prostego powodu Uśmiech tak czy owak, miejsc do parkowania w danym miejscu i tak jest nie wiele a tak poza tym jest obecnie parkingiem platnym wiec i tak wiele osob szuka miejsc poza tym rejonem... plusami takiej inwestycji mogłyby w tym miejscu pojawić sie np.:parasole a moze i nawet jakieś miejskie atrakcjie lecz w obecnej sytuacji nie jest to do konca mozliwe... posiedzieć można praktycznie wszedzie , macie calkiem niedaleko park miejski natomiast centrum moze wygladac o wiele lepiej niż widok przejezdnych pojazdow osobowych z drugiej jednak strony jest to potezna inwestycja i jezeli ktoś czuje że pieniądze mogły by być wydane słusznie na inny cel to poprostu niech pisze Uśmiech a nóż może władze miasta to zauważą i podejmą jeszcze rozsądniejszą decyzje....Uśmiech

pozdrawiam
therronis
Administrator
Newbie

« Odpowiedz #7 : 21.09.04 14:53:42 »

mysle ze tym sposobem rynek moglby sie stac centrum zycia kulturalno - towarzyskiego... na plus dla niektorych sklepikarzy i na plus kawiarenek i restauracji... i ogrodka piwnego
Anonymous
Gość
« Odpowiedz #8 : 26.09.04 17:54:56 »

Wspomniano tu o nowym parkingu przy ulicy Kosciuszki, zapraszam wiec wladze miasta na spacer na ten parking i przejscie do centrum. Zrobiono wprawdzie dwa wyjscia schodkami z parkingu na alejke, ale zapomniano o wytyczeniu i oznakowaniu dalszego przejscia do centrum, co dla przyjezdnych jest klopotliwe. W czasie opadow na alejce jest bloto, wprawdzie mozna przejsc na skroty przez podworko przy Damrota, ale teren jest nieoswietlony i nieutwardzony. Przejscie waskimi uliczkami z Damrota na Krakowska jest niebezpieczne szczegolnie dla idacych pojedynczo osob, natknalem sie juz na nieciekawe typy blokujace uliczke i zadajace pieniedzy.
sklepikarz
Newbie
*

« Odpowiedz #9 : 10.12.04 19:23:55 »

zamknięcie rynku to temat zastępczy
ani nie pomoże ani nie przeszkodzi w niczym
więc lepiej zostawić tak jak teraz
ani nie będzie ładniej ani pełniej a uliczki wokół będą zapakowane samochodami
a jak się zabroni to będą rzadziej przyjeżdżać
przecież jak coś się dzieje w Kluczborku - w rynku to i tak jest zamykany
są naprawdę ważniejsze sprawy dla naszego miasta
naprawdę jest coraz bardziej tragicznie
sklepikarz
Newbie
*

« Odpowiedz #10 : 10.12.04 19:31:02 »

i jeszcze jeżeli centrum życia kulturalno-towarzyskiego miało by opierać się na piwie i tym podobnych....
to Kirsz i inni nam wystarczą miejsca w każdej porze roku nie brakuje
więc jak ktoś chce się bawić to może
a co życie kulturalne ma wspólnego z zamknięciem ulicy
i don't know
jaco_17
Newbie
*

« Odpowiedz #11 : 6.02.05 14:59:04 »

A kiedy mają zamykać ten rynek??? Ja uważam, że powinien on być zamknięty i lepiej powinny być zorganizowane drogi i parkingi dookoła rynku!

::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Rzecznik
Newbie
*

« Odpowiedz #12 : 11.03.05 07:29:04 »

Szanowni Forumowicze.
Pod adresem http://www.kluczbork.pl/kluczbork/zamkniecie_rynku/ przedstawiamy koncepcję zmiany organizacji ruchu drogowego na kluczborskim rynku.
Wciąż trwają prace i analizy nad optymalnym rozwiązaniem, dlatego też niniejsza koncepcja jest wstępnym założeniem, które może podlegać modyfikacjom.
Jednocześnie zachęcamy do zagłosowania w sondzie internetowej http://www.kluczbork.pl/slad/sonda/.
Czekamy na opinie.
bez sensu
Gość
« Odpowiedz #13 : 25.03.05 20:46:54 »

noooo tak cholernie brudzą się mury budynków od ruchu samochodów,
to może by tak czsęściej odświeżać mury przy okazji zmieniając kolory
a co z kasą za parkowanie, jestem ciekaw jaka to suma w miesiącu
piszecie jeszcze, cyt' Możliwość wyjścia przedsiębiorców na zewnątrz z towarem lub stoiskami /  kto tego towaru będzie pilnował, przed złodziejami i np deszczem

kombinujecie jak koń pod górę, a miasto wygląda, jak widzać
cobra
Newbie
*

« Odpowiedz #14 : 25.03.05 23:57:23 »

heheheh- bo sie mury brudza :lol:  dobre!!!

widocznie nie ma innych potrzeba w tym miescie, to sie "wywala" pieniadze w takie rzeczy, ale to nic- i tak na to nie mam wpływu

Pozdrawiam!

Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie...
Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!